Czy tabletki przeciwbólowe pomogą na stan zapalny?

Witam. Mam podejrzenie torbieli włosowatej. Dostałam antybiotyk i skierowanie do chirurga. Moje pytanie czy po przyjmowaniu antybiotyku stan zapalny przejdzie czy dalej ropien będzie się powiększał aż wycieknie wydzielina? Mam duży dyskomfort podczas leżenia, siedzenia i chodzenia. Czy tabletki przeciwbolowe coś pomogą?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

torbiel włosowa w fazie ostrej jako ropień może wywołać silne dolegliwości bólowe, które w dotkliwy sposób mogą utrudnić życie pacjenta.

Leczenie tego schorzenia może polegać na różnych sposobach. Zazwyczaj, gdy pojawi się ropień, niezbędna jest interwencja chirurgiczna i usunięcie takiej zmiany. Antybiotyki stosuje się w łagodniejszych przypadkach, pomagają one na stany gorączkowe i niwelują ryzyko na powiększenie zakażenia. W sytuacji, gdy ból jest nie do wytrzymania, leki przeciwbólowe powinny przynieść Pani ukojenie i zmniejszyć ognisko zapalne. Całkowita ulga przyjdzie jednak po chirurgicznym usunięciu ropnia.

Po zabiegu należy dbać o higienę tego miejsca, a także uważać, aby nie naruszyć rany.

Więcej informacji o torbieli włosowej znajdzie Pani w naszym artykule, do którego odnośnik zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-pilonidalna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.