Czy tak przeprowadzone badanie będzie miarodajne?

Dzień dobry, jestem w 24 tc. Dostałam skierowanie na badanie glukozy z obciążeniem. Miałam w domu wypić roztwór z 75 g glukozy i za dwie godziny zgłosić się na pobranie krwi. W pierwszej ciąży miałam przy okazji tego badania krew pobieraną również na czczo i przez dwie godziny miałam siedzieć, a nie chodzić po poczekalni; a tu musiałam się wybrać pół kilometra do przychodni...Czy tak przeprowadzone badanie będzie miarodajne? Laboratorium u nas czynne jest jedynie przez godzinę, stąd podobno taki sposób; ale czy to ma sens?

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę ponieważ powyżej opisane badanie jest poza wszelkimi normami ich wykonania, powinno być wykonane tak poprzednim razem