Czy tak szybki przyrost wskazuje na nieprawidłowy rozwój ciąży?
Witam, mam 35 lat, ostatnia miesiączka:06.02.2015. Test ciążowy (12.03.2015) pozytywny. W usg (12.marca) śluzówka wyglądała jak w ciąży, było widać białe zabarwienie, nic więcej. Doktor przepisała luteinę dopoch. 2x1 dziennie oraz zleciła badanie BHCG, pierwszy wynik (12.03.15): 703mlU/ml, drugi (po44h): 3130mlU/ml. Czy tak szybki przyrost wskazuje na nieprawidłowy rozwój ciąży - choroby genetyczne lub inne? Czy powtórzyć badanie przed kolejną wizytą 26.03.15? TSH, fT4 w normie - mam Hashimoto.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
We wczesnej ciąży powinno następować podwojenie wyniku w ciągu doby. Wyższe wyniki niż w normie mogą wskazywać na wiele przyczyn. Jedną z nich np. jest ciąża bliźniacza. Proponuję udać się do lekarza ginekologa zgodnie z wyznaczonym terminem.