Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie przewlekle zapalenie może prowadzić do raka żołądka?

Gastroskopia z dnia 29.04.2013 - krwotoczne zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks żółciowy, zakażenie Helicobacter Pylori, liczne drobne nadżerki. Gastroskopia z dnia 18.03.2015r - zapalenie błony śluzowej żołądka o charakterze łagodnym. I ostatnia z wczoraj gastroskopia z dnia 27.02.2018r - zapalenie błony śluzowej żołądka. Błona śluzowa trzonu i antrum nieznacznie zaczerwieniona. Helicobacter ujemny. Moje pytanie brzmi czy problemy żołądkowe , które już mam od 5 lat, jak widać jest co raz lepiej i nie ukrywam, nie trzymam się diety, spożywam alkohol czasami i jem wszystko. Czy takie przewlekle zapalenie może prowadzić do raka żołądka? Czy do innych powikłań? Jakie leki zastosować, czy tylko osłonowe? Moje pytanie brzmi: jak widać dolegliwości
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Lek. Wojciech Zygmunt
70 poziom zaufania

Tak. Przewlekłe zapalenie żołądka, w szczególności wywołane infekcją bakterię Helicobacter pylori może prowadzić do rozwoju raka żołądka. Na podłożu przewlekłego zapalenia mogą się również rozwijać wrzody żołądka, których powikłaniem jest krwawienie do przewodu pokarmowego, zwężenie odźwiernika, a także możliwość pęknięcia takiego wrzodu z następowym zapaleniem otrzewnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy