Czy takie zmiany mogą wynikać z przedawkowania leku?

Czy można przedawkować hydrokortyzon w maści? (stosuję tego typu preparaty od około 3/4 tygodni m.in. clotrimazolum, proktosedon, posterisan, maść na receptę na bazie chloramfenikolu). Od około tygodnia doświadczam pokrzywki i świądu skóry (pachy, zgięcia łokci, przedramiona, okolice dekoltu, szyji i brzucha). Wysypka jest drobna, ma charakter grudkowy wyczuwalny pod palcami, tuż po podrażnieniu jest czerwona, a następnie blednie. Nasila się w kontakcie z wodą/potem/w emocjach. Nie wiem czy powinnam wiązać to z w/w hydrokortzonem? Czekam na wizytę u lekarza dermatologa, aczkolwiek martwię się, a świąd jest dość dokuczliwy. Wygląda mi to na odczyn alergiczny ale zachodzę w głowę co może być przyczyną.

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani zmiany na ciele i wdrożyć odpowiednio dobrane leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz