Czy takie zmiany powinny wydzielać jakiś zapach?

Dzień dobry. Mam pytanie, które bardzo mnie nurtuje. Otóż mam kamienie migdałkowe, takie białe grudki w migdałach których staram się pozbywać za pomocą szpatułki. Ogólnie migdały mam bardzo podziurawione, to przez anginy. Myślałem nad usunięciem migdałków, ale boję się powikłań. I moje pytanie brzmi, czy te grudki zawsze śmierdzą? Czy tylko czasem? Bo nie raz kiedy powącham to nie czuję nic. Boję się, że tylko mi się tak wydaje a w rzeczywistości jest inaczej. Proszę o pomoc.

Usuń te migdałki nie czekaj na powikłania w postaci choroby reumatycznej stawów, serca , przydatków, narządu wzroku i mózgu. Migdałki potrzebne są tylko do siódmego roku życia.