Czy te objawy mogą mieć związek z menopauzą?

Witam .w styczniu miałam 2 razy okres na początku miesiąca i na koniec co prawda uprawiałam sexs bez zabezpieczenia.zrobiłam dwa testy ciążowe i wyszły negatywne ,mam mdłości które utrzymują się całymi dniami bolą mnie piersi .Czy mimo testów negatywnych mogę być w ciąży a mam 47 lat ,czy może to być inna oznaka np menopałzy. Pozdrawiam Ela

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonanie poziomu bHCG we krwi. Jeśli wynik będzie ujemny a dolegliwości nadal będą się utrzymywać to proszę udać się na kontrolę do swojego ginekologa. Pozdrawiam.