Czy ten lek może opóźniać okres?

Witam. Mam 47 dc. I brak okresu. Testy negatywne. Niestety nie moge udac sie na wizyte i na bete bo jestem na kwarantannie. Z lekow biore bromergon glucophage xr i ovarin. Staramy sie o dziecko. Do kiedy mam czekac na okres? Kiedy po skonczonej kwarantannir moge isc na wizyte? Niedawno robilam wyniki krwi ferrytyny za niskie i dostalam zelazo 2x dziennie sorbifel durules. Czy to moze opoznia okres? Tsh w normie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie napisała Pani, jaką przeciętnie ma Pani długość cyklu, co pomogłoby w orientacyjnym ustaleniu dni płodnych, a tym samym wskazaniu, kiedy mogło dojść do ewentualnego zapłodnienia.

Negatywny wynik testów raczej nie powinien być zafałszowany – po 47 dniu cyklu teoretycznie poziom beta hCG powinien być na tyle wysoki, by wykrywał go każdy test ciążowy domowego użytku.

Co do zażywanych przez Panią leków to żaden nie powinien raczej wpływać na długość cyklu, natomiast jeżeli Bromergon zażywa Pani z uwagi na hiperprolaktynemię, to raczej podwyższony poziom prolaktyny mógłby być przyczyną braku menstruacji.

Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Na wizytę u ginekologa proszę umówić się jak najszybciej po zakończeniu kwarantanny, zwłaszcza jeżeli staracie się Państwo o dziecko warto sprawdzić, co powoduje zaburzenia cyklu.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-nieplodnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.