Czy teraz będę odpowiednio zabezpieczona?

Witam. Przyjmuję regularnie od kilku lat tabletki antykoncepcyjne Naraya. Ostatnio wzięłam dwa opakowania pod rząd ze względu na wyjazd, co wiązało się z brakiem 7-mio dniowej przerwy. Za dwa dni kończy mi się opakowanie z tego drugiego blistra. Czy w związku z przyjęciem dwóch opakowań na raz będę teraz zabezpieczona podczas 7-mio dniowej przerwy?
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanym przypadku najprawdopodobniej ochrona zostanie zachowana. Proszę jedynie pamiętać, aby nie robić przerw między blistrami dłuższych niż 7 dni.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych np. z pominięciem tabletki należy pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci prezerwatywy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.