Czy to była sperma?

Mam 17 lat, kochałam się z moim chłopakiem w prezerwatywie, on był jeszcze daleko od orgazmu, wyszedł ze mnie, zdjął prezerwatywę i uprawialiśmy seks oralny. Potem zauważyliśmy, że wypływa ze mnie jakaś woda z białymi grudkami, wyglądająca jak sperma. Nadmuchaliśmy prezerwatywę i NIE była pęknięta. Myślę, że to jest po prostu mój śluz, który wynika z podniecenia, nie było żadnej styczności jego nagiego penisa z moją pochwą.

Czy to mój śluz czy jest prawdopodobieństwo, że sperma jakoś się tam dostała? (jestem pewna, że nie miała jak).

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pisze Pani, że jest pewna, że sperma nie miała jak się dostać do pochwy, po czym pyta czy jednak mogła. Pani obawy są typowe dla młodych dziewcząt, rozpoczynających życie płciowe, a nie gotowych na dziecko i jednocześnie mało doświadczonych. Płyn, o którym Pani pisze, to wydzielina pochwowa, która w zwiększonych ilościach pojawia się w chwili podniecenia. Grudki mogą wskazywać na infekcję grzybiczą w pochwie. Jeżeli pojawi się świąd (charakterystyczny dla grzybicy pochwy objaw), proszę udać się do lekarza ginekologa w celu rozpoczęcia odpowiedniej kuracji. Zapraszam też do lektury artykułu: http://abcgrzybica.pl/grzybica-pochwy.

Pozdrawiam serdecznie!