Czy to grypa i wystarczy leżeć w łóżku?

Daria 35 lat.Od sob.pełne zatoki,bolące gardło,kaszel,strzykanie w uszach.Wiecz.temp 38,8 także w łożku byłam całą sob i niedz.W pon.lepiej wiec poszłam do pracy.We wt pogorszenie.Sr.koszmarne poty i kaszel.Zatoki nieco minęły.Lekarz (Norw.) kazał iść do domu i leżeć (zajrzał tylko do gardła i uszu).Nam brać ibuprof.i pic herbatę (!?).Ponoc Grypa.Od sr.w łóżku(nieustannie kaszel, poty i ból całego ciała).Temp.ciala od sr ciagle w okolicy 35.Robic z tym coś czy przeleżeć do niedz?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy faktycznie mogą wskazywać na grype, sugeruję odpoczynek, nawadnianie, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe w razie potrzeby, inhalacje z soli fizjologicznej. W razie braku poprawy ponowny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam