Czy to insulinooporność czy wpływ leków?

mam guza przysadki, po dostinexie (pół tabletki co 7 dni) prolaktyna spadła mi z 1200 do 33 (norma od 102-496) a tsh (eutyrox 0,25) z 4,2 do 0,9. niepokoi mnie wzrost żelaza z 70 do 150 w 3 miesiące norma do 148 i cholesterolu 202 zwykle ok 160 i co najgorsze poziom insuliny 13,6 a glukozy 83,6. czy to insulinoodporność czy wpływ leków? nigdy nie badałam insuliny, mam 10kg nadwagi myślałam, że spowodowanej tarczycą, potem wyszła przysadka i teraz ta insulina, co dalej?

Magdalena Mroczek

Objawy mogą spowodowane być guzem przysadki. Proszę skontaktować się z endokrynologiem.