Czy to jednak możliwe, że jestem w ciąży?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu razem z moim partnerem żyjemy w stresie. Nie dostałam okresu chociaż bym planowany na 20 lipca( sroda) a dziś jest 24 lipca (niedziela). Przeważnie cykl trwa od 27 do 33 dni wiec bywa różnie. Dwa razy zdażyło się ze trwał 54. Ostatnie krwawienie wystąpiło 25 czerwca. W czwartek (21) dotarłam boleści podobnych do tych przed okresem, w piątek pojawiły się z z rana bardzo lekkie, i w sobotę pojawiły się po południu bardziej nasilone oraz wystąpiło plamienie. Na początku myśleliśmy ze to okres ale wyglada to inaczej, bardziej jak brązowawa krew ze śluzem i jest jej znacznie mniej. Pojawiła się ona również dziś w niedziele. Obawiamy się ze mogę być w ciąży. 26 czerwca uprawialiśmy seks po raz pierwszy. On był prawiczkiem a ja dziewica. Użyliśmy prezerwatywy, a mój chłopak wyciągnął członka przed wytryskiem. Sprawdzaliśmy czy zabezpieczenie było szczelne, wiec nie było jak żeby sperma się przedostała. Wcześniej praktykowaliśmy tylko petting a w czasie już po stosunku próbowaliśmy seksu oralnego. Jednak również staraliśmy się zachować ostrożność. Zawsze ja byłam pierwsza w kolejce a potem dopiero partner, po jego wytrysku oboje myliśmy ręce. Czy to możliwe ze jestem w ciąży? Co się dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli stosunek był odbywany w prezerwatywie i mają Państwo pewność, że nasienie nie dostało się do dróg rodnych, to ciążę raczej można wykluczyć. Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku. Przy testach płytkowych proszę pamiętać, żeby zrobić to z użyciem porannego moczu.

Co do krwawienia, to może ono oznaczać wiele rzeczy. W przypadku, gdyby jednak doszło do zapłodnienia, takie krwawienie jest plamieniem implantacyjnym, które pojawia się podczas zagnieżdżenia zarodka w macicy. Jeśli jednak do niego nie doszło, powodem może być mikro uraz lub bardzo skąpy okres.

Jeśli miesiączka nadal się nie pojawi, a ciąża zostanie wykluczona, to powinna się Pani udać na badanie kontrolne do ginekologa. Warto z nim również porozmawiać o nieregularnych cyklach miesiączkowych i znaleźć ich przyczynę.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą Pani pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.