Czy trzepotanie przedsionków może mieć związek z nerwicą lękową?

Mam stwierdzone napadowe trzepotanie przedsionków. Zażywam Rytmonorm trzy razy dziennie i Bibloc 3,75, przyjmuję również Xarelto 15 mg. Mam 55 lat. Mam napady lękowe. Praca serca wydaje się miarowa, ale gdy tylko zadziałają jakiekolwiek emocje to serducho zaczyna walić dużo szybciej. O co chodzi, czy w ogóle to trzepotanie może mieć związek z nerwicą lękową?

Odczuwane zaburzenia rytmu serca mogą wiązać się bardziej z przeżywaniem emocjonalnym niż faktycznymi zaburzeniami kardiologicznymi. Szczególnie jeśli jest Pani pod stałą opieką lekarza kardiologa, a objawy mają związek ze stresem i są odczuwane także jako lęk. Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć głębsze przyczyny zaburzeń, a także poradzić sobie z nimi.