Czy uczucie zimna, dreszcze, osłabienie i gorączka mogą świadczyć o ciąży?

Wydarzyło się to 3dni po zakończonej miesiączce. Miał na swojej dłoni małą ilość spermy. Wytarł ją papierem i po jakieś chwili włożył palce do pochwy.Dzień po tym spożywałam alkohol , w kolejnym dniu było mi strasznie zimno , dostałam gorączki , ogólnie byłam słaba nic nie jadłam.W 4 dzień po ty incydencie z ręką byłam u lekarza który stwierdził ze to angina i przepisał mi antybiotyk. Czy jest szansa na ciążę. Słyszałam że leki, choroby wpływają na opóźnienie lub brak owulacji. Czy plemniki miały szanse przeżyć w takich warunkach na ręce i to po wytarciu oraz kilku minutach?

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje możliwość ciąży, ale trudno oszacować jej prawdopodobieństwo. Ciężka choroba infekcyjna może zakłócać cykl miesiączkowy, ale również trudno mówić tu o czymś pewnym. W razie wątpliwości najlepiej wykonać test ciążowy i/lub udać się do ginekologa.