Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy uderzenia ciśnienia krwi do głowy mogą być związane z wadą serca?

Dobry wieczór, Od jakiegoś czasu, kilkanaście razy dziennie mam uderzenia ciśnienia krwi do głowy. Trwają one zwykle kilka sekund, i pojawiają się zawsze gdy wstanę, lub zmienię pozycję. Parę lat temu, zdiagnozowano u mnie niedomykalność zastawki mitralnej oraz nerwicę serca. Od roku, przyjmuję Letrox 50 na niedoczynność tarczycy. Nie umiem określić kiedy te objawy się u mnie pojawiły. Czy może to być związane z wadą serca? Czy raczej z niedoczynnością tarczycy? Z góry bardzo dziękuję za odpow
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Witam, Może to trochę dziwne, że odpowiada Pani psychiatra na to pytanie, ale moim zdaniem jest to normalna, fizjologiczna reakcja układu krążenia przy zmianie pozycji ciała. czyli nic patologicznego. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Problem, który pani przedstawia jest wielowątkowy. Myślę, że warto porozmawiać z lekarzem kardiologiem, endokrynologiem a następnie udać się o poradę do psychoterapeuty. Objawy somatyczne mogą występować w przebiegu różnych chorób a także tych wypływających z naszych emocji, konfliktów wewnętrznych i zaburzeń osobowości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy