Czy w moim przypadku jest jeszcze szansa na prawidłową ciążę?

Mam 37 lat i jestem w swojej pierwszej ciąży. W tej chwili nie mieszkam w Polsce i wygląda na to, że muszę poszukać innego lekarza...
OM – 19.08.2010. Zapłodnienie - najwcześniej 12.09.2010; USG zewnętrzne w dniach 03.10 i 09.10 nic nie wykazały.
HCG kształtowało się następująco: 03.10 – 268,87; 05.10 – 417,62; 10.10 – 454,93; 13.10 – 449,15; 16.10 – 833,42.
Od 09.10 miałam lekkie plamienia, a 13-16.10 krwawienie, któremu w dwóch pierwszych dniach towarzyszył dość silny ból podbrzusza. Przed otrzymaniem wyników ostatniego badania, lekarz był zdania, że ciąża zakończy się sama, naturalnie... Teraz twierdzi, że może będzie dobrze.
Jutro (18.10) mam mieć kolejne badanie krwi. Czy w moim przypadku jest jeszcze szansa na prawidłową ciążę?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zastanawiający jest spadek poziomu hormonu beta HCG pomiędzy 10 a 13 października, a następnie jego wzrost. Myślę, że możemy mieć niestety do czynienia z ciążową chorobą trofoblastyczną, pod postacią najczęstszego zaśniadu groniastego.
Nie chciałabym być złym prorokiem, życzę Pani szczęśliwej i zdrowej ciąży, ale jednocześnie proszę o dalsze skrupulatne kontrolowanie sytuacji. Jeżeli dojdzie/doszło do poronienia, nie uda się uwidocznić ciąży na USG, konieczne będzie łyżeczkowanie i badanie histopatologiczne wyskrobin.

Pozdrawiam serdecznie!