Czy warto przyjmować tabletki?

Mam 17 lat, teraz jadę o Anglii na ferie, kuzynka mnie umówiła do ginekologa bo tam są tabletki za darmo, więc postanowiłam skorzystać. Ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł, czy nie lepiej tu w PL iść. Poza tym dużo słyszałam o tym, że tabletki zatrzymują wodę w organizmie i przez to się tyje, a właściwie puchnie. Czy np. jakbym do tych tabletek brała jakieś ziołowe, które usuwają nadmiar wody w organizmie, czy tak by można było robić, albo np. dietę kapuścianą, które również usuwa nadmiar wody z organizmu. Nie jestem pewna, która z tych metod jest dobra, w moim wieku? Nie decydowałabym się na tabletki, bo wiadomo, że to do końca zdrowe nie jest, ale przede mną szkoła, młoda jestem i nie chciałabym w tym wieku mieć bobasa. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Dopiero na tej podstawie lekarz będzie w stanie dobrać tabletki odpowiednie dla Pani.
Pozdrawiam