Czy wymienione objawy mogą oznaczać niedoczynność tarczycy?

Witam .od kilku miesięcy źle się czuję, szybko się męczę ,mam suchą skórę, bardzo łatwo się denerwuje a za chwile mam dobry humor,zrobilam sie bardzo wychucnowa,miewalam lęki ,czesto mam silbe uderzenia goraca albo trzepie mi sie serce,mam tez zaburzenia miesiączki. Muszę brac lutine aby byla w terminie inaczej spóźnia sie 2/3tygodnie.a orzed okresem wszystkie te dolegliwosci jeszcze bardziej sie nasilaja.Jestem 15 miesięcy po ciazy i nie moge schudnąć pomimo ze zdrowo sie odzywiam ,duzo chodze a waga stoi w miejscu.do tego bardzo zatrzymuje mi sie woda z dnia na dzien nawet 3 kg.!Zrobilam badania krwi.morfologia ok,natomisat Tsh 1.088 (norma 0.300 do 4500) ,ft 4.10 (n 3.90 do 7.20) oraz FT 4 8.59 (norma 11.50 do 21) .czy to juz niedoczynnosc tarczycy? Czy jak zaczne brac leki schudne ?odzyslam dobre samopoczucie i "wroce do siebie "?ile trwa leczenie?

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki hormonów tarczycy są w granicach normy i raczej nie wskazują na niedoczynność. Z powodu Pani dolegliwości wskazana jest dalsza diagnostyka. Na takie wstępne badania może Pani udać się do lekarza rodzinnego. On po zebraniu wywiadu, badaniu fizykalnym i zaleceniu badań dodatkowych pokieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.