Czy wynik 52 pg/ml testosteronu jest stężeniem kastracyjnym?

Mam 59 lat. 22 lata temu straciłem 1 jądro. Obecnie drugie zmniejszyło objętość o ponad połowę i chyba niczego już nie produkuje ponieważ: Mam 0 erekcji nawet spontanicznych,bolesność sutków,ciągłe zmęczenie,słabszy zarost,bezsenność. Mój TT wynosi 34,1 ng/dl norma to 129-767L. FT wynosi 2,44 pg/ml norma 4,5-42 pg/ml. Wiem że 52 pg/ml leczy się testosteronem bez względu na objawy kliniczne. Chcę wiedzieć czy jest to już stężenie kastracyjne. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim konieczne jest wykonanie badania usg i wizyta u urologa w celu wdrożenia odpowiedniej suplementacji.