Kobieta , 24 lata Biorę tabletki antykoncepcyjne atywia. to moje 3 opakowanie. Jednak zaczynam odczuwac dziwne dolegliwości. Nie wiem czy moze miec to zwiazek z tabletkami A wiec dostalam wysypki przypominajacej pokrzywke (drobne krostki ktore piecza posladki i biodra)oraz odczuwam bol nog ktorym towarzysza skurcze lydek oraz uda podobny do "zakwasow".Robilam badanie krzepliwosci byl w normie oraz d dimerow tez w normie 180.Czy mam powody do niepokoju.Wysypka pojawila sie pod koniec brania drugiego opakowania.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.