Czy zażycie tabletki z 5 godzinnym opóźnieniem daje mi zabezpieczenie?

Chciałabym się dowiedzieć coś na temat spermy. Mianowicie chodzi o to, że przemywałam spermę na ciele wodą z mydłem i ta mieszanina spłynęła mi z brzucha w okolice warg sromowych. Przestraszona wytarłam ową mieszaninę pocierając papierem toaletowym pochwę by się jej pozbyć. Czy jest możliwość by ta substancja przeniknęła do pochwy. a jeśli tak, to czy woda ze spermą daje jakąś możliwość zajścia w ciążę? Dodatkowo chciałam się dowiedzieć, czy jednorazowa sytuacja, w której biorę pigułkę o 5 godzin później niż zazwyczaj, ponieważ nastąpiły wymioty nie daje mi zabezpieczenia do końca listka?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli spermą z wodą dostała się w okolice pochwy to również istnieje możliwość dostania się jej do pochwy. W takim przypadku istnieje również ryzyko zapłodnienia.
Opóźnienie w przyjęciu tabletki do 12 h nie powinno zmniejszać działania antykoncepcyjnego.

Pozdrawiam