Czy zażywanie większej ilości witamin wspomagających pracę organizmu jest szkodliwe?

Czy zażywanie większej ilości witamin/tabletek wspomagających pracę organizmu jest szkodliwe? Ile dziennie można stosować tabletek? Czy zażywając codziennie 1 tabl. magnezu, 1 kapsułkę wyciągu z wiesiołka, 1 kapsułkę omega-3, 1 tabl. multiwitaminy i do tego 4 różne tabletki na refluks (przepisane przez gastrologa) robię sobie krzywdę, czy wręcz przeciwnie?

Normalne odżywianie się, bez wyłaczania składników pokarmowychnzapewnia dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych składników, także witamim. Stosowanie sztucznych preparatów zawsze może być szkodliwe.