Czy złe samopoczucie wynika z nagłego odstawienia Mirzaten?

Dzień dobry. Po 1 wizycie psychiatra przepisał mi mirzaten, brałam 15mg niecałe 2 miesiące. Potem lek został zmieniony na Setaloft i Trittico, od tygodnia biorę rano 1/4 40mg setaloftu i wieczorem 1/3 75mg trittico. Dokucza mi teraz okropny tępy ból głowy, nudnosci, dziś ostry ból żołądka po przyjęciu setaloftu. Czy to możliwe że mirzaten nie powinien być tak nagle odstawiony i stąd te objawy? Czy po tygodniu mogę odstawić setaloft bez problemu?

Zachęcam do podjęcia dodatkowej konsultacji z lekarzem, który Panią prowadzi i który leki zapisał. W razie potrzeby będzie mógł zdiagnozować źródło problemu i od razu skorygować leczenie. To szczególnie ważne dla kontynuacji i skuteczności farmakoterapii.

Witam Panią
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę czy odstawienie
leku, co w dużej mierze zależy też od wrażliwości
osobniczej pacjenta.
Czasami może wystąpić zespół odstawienny.
Kwestię skutków ubocznych stosowanych leków
oraz wszelkie obawy a także zaobserwowane objawy
powinna Pani konsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków
i w razie potrzeby może modyfikować sposób leczenia.
Warto jednak zastanowić się nad podjęciem psychoterapii,
gdyż farmakologia jest leczeniem objawowym - środki
farmakologiczne jedynie tłumią objawy.
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl