Depresja po utracie ukochanej mamy

Mama nie żyje ponad 3 lata. W telefonie mam Jej nr telefonu. Z tego nr korzysta tata. Mimo to nie potrafię tego zmienić i jak do mnie dzwoni pisze "Mama".Nie potrafię usunąć Jej z mojego życia,uważam,że to byłoby dla Niej bardzo przykre. Czy jest coś w tym złego?

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Ból po stracie ukochanych osób może trwać przez długi czas. Jednak Pani mama nie żyje już 3 lata. Myślę, że nie chodzi o usunięcie Pani mamy z Pani życia, ale zaakceptowanie faktu zmiany, odejścia. Może dobrze zasięgnąć konsultacji psychoterapeutycznej bo może w Pani przypadku trzeba popracować nad tzw. nieprzepracowaną żałobą a może zmianą myślenia . Pozdrawiam serdecznie. Iwona siudak