Depresja z tendencjami samobójczymi

Mam 18 lat. Rok temu zachorowałam na ciężką depresję z tend. samobójczymi. Kilka mies. temu było najg. zeby poradzić sobie z bólem wew. zaczełam się samokaleczać. Rodzica wysłali mnie do psychiatry. Ale jakiś czas temu by przetrwać zaczeła się głodzić. Gdy nie mogę już wytrzymac i zjem 1. kanapkę (nie mam ataków objadania się) z powodu wyrzutów sumienia prowokuje wymioty. Chciałabym wyzdrowie,ale lubię chudnąć, już kiedyś otarłam się o anoreksję. Nie jestem pewna czy chcę wyzdrowieć.

Witam,
czy jest Pani nadal pod opieką psychiatry i przyjmuje Pani leki? Oprócz farmakoterapii zachęcałabym do rozpoczęcia psychoterapii lub rozważenie leczenia na stacjonarnym oddziale. Głodzenie się oraz samookaleczenia mogą być bardzo niebezpieczne. Proszę nie czekać i jak najszybciej udać się np. do poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia

Witam serdecznie,

Motywacja do leczenia psychologiczno-psychiatrycznego jest podstawą.
Jest Pani w okresie dojrzewania, kiedy następują liczne zmiany wynikające z rozwoju. Dotyczą one przemian psychologicznych (kształtowanie się tożsamości, uniezależnianie się od rodziców, rozwój emocjonalny). Jest to także okres dużej intensywności przeżywanych uczuć, poczucia osamotnienia, duża zmienność emocjonalna.
W tym czasie młode osoby doświadczają wielu problemów psychologicznych.
Problemy jakich Pani doświadcza są bardzo poważne. Istnieje ryzyko, że w przypadku braku specjalistycznej pomocy psychiatryczno- psychoterapeutycznej sytuacja będzie się nasilać i mieć swoje konsekwencje w Pani rozwoju, zarówno psychologicznym, ale także biologicznym, w wyniku chudnięcia np. zaburzenia miesiączkowania.
Samookaleczanie się, najczęściej jest formą rozładowania napięcia, zwrócenia na siebie uwagi otoczenia, także formą szukania pomocy.
Proszę, jeśli to możliwe, zwrócić się o wsparcie do rodziców.
Sugerowałabym dalsze leczenie psychiatryczne, równolegle psychoterapię.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/