Dieta dla 19-latka trenującego kick-boxing

Trenuje kick-boxing. Mam 19 lat, 198cm wzrostu, 96kg wagi i okolo 25% tkanki tluszczowej. Jaka powinna wygladac suplementacja,dieta i treningi.

W przypadku sportowców szczególnie jeśli chodzi o młodzież bardzo ważne jest by przyjmować odpowiednią ilość białka, jednak nie zapominać o pozostałych składnikach. Posiłki powinny być dostosowane do trybu dnia i treningów, które zapewne ma Pan szczegółowo rozpisane. Warto na pewno zapewnić 5 posiłków dziennie w tym 3 większe. Potrzebuje Pan zwiększonej ilości kalorii ze względu na dużą aktywność fizyczną. To samo tyczy się węglowodanów, gdyż to one dostarczają energii do mięśni. Najlepiej po szczegółowy jadłospis zgłosić się do poradni dietetycznej.