Dieta i ćwiczenia fizyczne na grube uda i brzuch

Mam 13 lat, 162 cm wzrostu i waże około 58 kg. Mam dosyć szerokie uda, natomiast brzuch tylko troche duży. Jaką diete stosowac ? Jakie spory ? czy biegać ? jeździć na rowerze ? czy na rolkach ? po ile godzin ?
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W kwestii diety proponowałabym wprowadzenie regularności spożywania posiłków (najlepiej 5 dziennie) i unikanie słodyczy oraz kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki itp. Warto także zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a swój codzienny jadłospis opierać na pełnoziarnistych produktach zbożowych, chudym mięsie i rybach oraz produktach mlecznych.
Aktywność fizyczną należałoby realizować przynajmniej 4 razy w tygodniu przez ok 1-2h lub codziennie po 30 min. Na modelowanie sylwetki dobrze wpłynie jazda na rowerze, pływanie, oraz ćwiczenia ukierunkowane na określone partie ciała.