Dieta na cellulit

Witam. Mam 20 lat i jestem bardzo szczupła, ale niestety na udach i pośladkach mam cellulit. Chciałabym jeszcze troche przytyć, ale nie wiem jak to zrobić nie powiekszając cellulitu. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie czyję się komfortowo w swoim ciele.
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Prawidłowa nazwa medyczna cellulitu to lipodystrofia. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które współwystępuje razem z obrzękowo - włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit stanowi obrzęk zapalny podskórnej tkanki tłuszczowej, pojawia się wskutek nagromadzenia toksycznych substancji w komórkach.

Cellulit występuje nie tylko u kobiet z nadwagą czy otyłością, ale również u młodych osób z niedowagą. Większe ryzyko wystąpienia cellulitu mają kobiety z mniejszą masą mięśniową i jednocześnie wyższą zawartością w ciele tkanki tłuszczowej. Dlatego powinnaś, pomimo niedowagi, codziennie ćwiczyć i wychodzić na długie spacery, aby wzmocnić tkankę mięśniową.

Pomocne w leczeniu cellulitu mogą być oczywiście nowoczesne zabiegi kosmetologiczne i dermatologiczne, ale również właściwa dieta:

1.       Pij codziennie przynajmniej 1,5 l niegazowanej wody mineralnej, która pomoże pozbyć się zalegających toksyn.
2.       Pij zieloną herbatę bogatą w polifenole.
3.       Ogranicz maksymalnie picie alkoholu, kawy oraz jeśli palisz, to rzuć palenie!
4.       Wzbogać swoją dietę w przeciwutleniacze – mają korzystny wpływ na układ odpornościowy człowieka, zmniejszają stan zapalny tkanki łącznej. Niektóre z tych produktów mogą także pomóc w zmniejszeniu niedowagi. Jedz orzechy brazylijskie, owoce cytrusowe, tłoczone na zimno oleje roślinne, tłuste ryby morskie, natkę pietruszki, porzeczki oraz jagody goji.
5.       Jedz regularne posiłki i nie omijaj śniadania.
6.       Spożywaj produkty pełnoziarniste, musli, płatki owsiane, kasze, brązowy ryż – mają sporo witamin i mikroelementów – zmniejszą nadwagę i pomogą w walce z cellulitem.

Pozdrawiam,
Anna Kacperska.