Dieta odpowiednia dla 18-latka

182cm 70kg 18lat Mam problem ze spożywaniem przeze mnie jedzenia, mianowicie: dzisiaj rano zjadłem dwie ciemne bułki(bez masła) z dwoma plastrami sera, na obiad zjadłem surówkę, ziemniaki oraz 4 kotleciki drobiowe z serem w środku, na kolacje dwie kanapki z serem i ketchupem(bez masła). Napoje jakie spożywam to po prostu woda cytrynowa(wypijam max 2l dziennie) Zazwyczaj tak wygląda moje dzienne spożywanie kalorii, czuje się pełny a mam ochotę dalej jeść. Czy jest to odpowiednia ilośc czy nie?

Witam Pana,

Posiadam w tym momencie zbyt mało informacji aby pomóc i określić czy Pana dieta jest odpowiednia. Należałoby przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną lub proszę o kontakt mailowy. Nie mniej więcej popełnia Pan kilka błędów żywieniowych. Po pierwsze powinien Pan jeść 5 posiłków dziennie, lepiej mniej a częściej. Dzieki temu nie bedzie sie Pan czuł ,,pełny''. Woda, którą Pan pije powinna być czysta a nie cytrynowa. wody smakowe zawierają BARDZO dużo cukru i sztucznych dodatków. może Pan dodać po prostu cytrynę jeżeli chciałby Pan zmienić smak wody. Ser jest produktem bardzo tłustym więc proszę spożywac go niewielkich ilościach. Ziemniaki zamieniłabym na kasze lub ciemny ryż czy razowy makaron.
Jak Pan widzi po tak krótkim opisie już widać błędy zywieniowe. Prosze je wyeliminować a jeżeli nadal będzie prblem mogę Panu pomóc układając indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk