Dlaczego bolą piersi po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej?

Witam! Jestem tydzień po krwawieniu z odstawienia. Strasznie bolą mnie piersi z boku od strony zewnętrznej i u góry , czym może być to spowodowane?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najpewniej jest to spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Wskazana wizyta u ginekologa. Należy sprawdzić czy opisane objawy są skutkami ubocznymi stosowanej antykoncepcji czy też przyczyna jest inna.