Dlaczego jestem ciągle senna mając 21 lat?

Witam od jakiegoś czasu jestem bardzo senna przez cały czas. Śpię po 8 h a nawet więcej i nie mogę się wyspać. Zdarza się czasami tak że chce mi się spać a nie mogę zasnąć. Choruje na niedoczynność tarczycy jestem pod stałą opieka lekarza a mimo to nadal jestem wiecznie zmęczona i senna. Pracuje fizycznie na magazynie . Robiłam kilka miesięcy temu badania ogólne wszystko jest w porządku . Staram się w miarę zdrowo odżywiać.Czy to może być brak witamin? A może zły styl życia np brak aktywności fizycznej ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku zmęczenie może mieć wiele źródeł, których nie należy bagatelizować.

Po pierwsze może być związane z niedoczynnością tarczycy. Do objawów tej choroby należy ciągłe zmęczenie, senność w ciągu dnia czy ogólny brak energii, dlatego bardzo dobrze, że jest Pani pod stałą opieką lekarza prowadzącego.

Powodem może być również przepracowanie związane z Pani zawodem. Przyczyn można również szukać wśród innych chorób, do których należą na przykład: cukrzyca, anemia, niedoczynność nerek, choroby wątroby lub nawet depresja. Jednak aby można było postawić diagnozę, należy wykonać odpowiedni pakiet badań.

Jeżeli wykluczymy powyższe, to powodem ciągłego poczucia utrudzenia może być również zespół przewlekłego zmęczenia.

Co do tematu witamin, to w walce ze zmęczeniem i osłabieniem mogą pomóc witaminy z grupy B, witamina C, żelazo czy magnez, jednak aby stwierdzić ich braki należy przeprowadzić odpowiednie badania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą pomóc w rozwiązaniu Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

https://zdrowie.parenting.pl/choroby-ktore-objawiaja-sie-zmeczeniem-sprawdz-czy-jestes-w-grupie-ryzyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.