Dlaczego krwawienie z odstawienia w ogóle nie wystąpiło?

od 1,5 tyg towarzyszy mi ból w podbrzuszu. Od 2 dni ból wzmocnił się niesamowicie wiec poszłam do lekarza - zapalenie jajnikow. ALE glownym problemem jest brak krwawienia z odstawienia. Dostawałam go zawsze w mniej więcej tej samej porze, teraz powinnam go dostać 2 dni temu, a nadal nie dostałam. Pierwszy raz mam taka sytuacje. Test ciążowy płytkowy i z krwi - ujemny. Ostatnie współżycie 10 dni temu. biorę tabletki zoely, przyznam, ze zdarzyło mi się je w tym miesiacu wziąć kilka razy po godzinie/dwoch od normalnego czasu. Czy to możliwe, aby od zapalenia jajników spoznialo się krwawienie albo nawet w ogóle się nie pojawiło? Lekarz nie udzielił mi w tej kwestii konkretnej odpowiedzi
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli spóźniała się Pani z przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej godzinę lub dwie, to nie powinno mieć to wpływu na działanie antykoncepcji. Skuteczność powinna zostać zachowana.

Testy ciążowe są wiarygodne po około dwóch tygodniach od ostatniego współżycia, dlatego warto by było je powtórzyć. Jeśli zaś chodzi o brak krwawienia z odstawienia, to może tak się zdarzyć i jeśli jest to jednorazowa sytuacja, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju.

Zdaniem naszej ekspertki brak krwawienia z odstawienia może również wynikać z przebytej infekcji, więc możliwe, że w Pani przypadku nie wystąpiło ono z powodu zapalenia jajników.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-a-grypa-zoladkowa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-przeziebieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-cyprest-a-zastosowanie-gripex.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.