Dlaczego wciąż nie mam krwawienia z odstawienia?

W piątek skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne i zaczęłam brać tabletki placebo. Do tej pory nie ma krwawienia a przeważnie zawsze już było na drugi dzień. W tym miesiącu współżyłam z chłopakiem tylko raz i zabezpieczyliśmy się prezerwatywa dodatkowo. Tabletki przyjmuje regularnie bez pominięć. Czy mam się o co martwić już?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie, bez pominięć oraz opóźnień, to ich skuteczność jest zachowana. Ponadto wspomina Pani, że w tym miesiącu doszło tylko do jednego zbliżenia, które odbyło się z dodatkowym zabezpieczeniem, co jeszcze bardziej zmniejsza ryzyka zajścia w ciążę.

Brak krwawienia z odstawienia może się zdarzyć. Jeśli jest to jednorazowa sytuacja, to proszę się nią nie przejmować i mimo to stosować dalej tabletki zgodnie ze schematem. Gdyby za miesiąc znowu nie pojawiło się krwawienie z odstawienia, wówczas konieczna będzie konsultacja z lekarzem.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.