Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam problemy z ciągłym zmęczeniem i sennością?

Witam. Mam problemy z ciągłym zmęczeniem i sennoscia. Śpię czasami po 15h. Nie ma znaczenia czy śpię po 8, 6 czy ponad 10h. Zawsze się źle czuje-jestem niewyspana. Wygląda to następująco, gdy idę do pracy kładę się spać koło 22, a wstaje 5,50. Praca 7-15. Wracając do domu przed h 16 już mnie strasznie nuży. Po zrobieniu obiadu i posrzataniu po nim, idę spać. Śpię do ok. godziny 22, następnie biorę prysznic i śpię do rana. Dzień wolny wygląda podobnie. Wstaje po ok 10h snu. Następnie jestem na nogach max 5h i już muszę zrobić drzemke, bo nie daje rady. Czuję że brakuje mi snu,a jednocześnie mnie to meczy. Oprócz tego strasznie usypiajaco działają na mnie różne dźwięki, biały szum. Cały czas bym tylko spała. W ogóle nie mam życia tylko spanie. Trwa to już ok. 4,5 lat. Myślałam,że zmęczenie wynika z przepracowania. Ale po zmianie pracy Nie nastąpiły żadne zmiany. Oprócz tego ciągle jem.. Jestem szczupła osoba. Ale po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku czuje, że mnie ssie. I jem ogromne ilości, czy to mięso, czy warzywa. Pani psycholog-dietetyk zaleciła zrobienie wyników(morfologia,mocz,glukoza,cholesterol) - są poprawne. Robiłam również wynik na TSH-rowniez w normie. Proszę o informację czym może być to spowodowane, ponieważ nie daje sobie z tym już rady
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
47 poziom zaufania

Na pewno nadal powinna być Pani diagnozowana - musi być przyczyna takiego stanu rzeczy. Jeśli podstawowe badania są w normie ( i co oznacza norma TSH? - powinna wynosić 2 -2,4 - jeśli jest inaczej należy diagnozować tarczycę) powinno się sprawdzić czy nie cierpi Pani na deficyt witamin i minerałów. Czy badany był u Pani poziom witaminy D, b12? Poziom żelaza i ferrytyny? Jak wygląda Pani dieta? Czy jest bogata w warzywa i owoce, czy je Pani regularnie produkty, które zawierają wit. C?
Warto spróbować wykonać badanie dot. ewentualnych niedoborów witamin i zacząć przyglądać sie co i w jakie ilości Pani zjada. Czy posiłki są regularne. Czy wypija Pani odpowiednią ilość płynów? Czy dba Pani o miejsce w którym Pani śpi, przebywa i pracuje - powinno być wywietrzone.

Na pewno należy rozważyć wprowadzenie aktywności ruchowej - spacery, marsze - wybierane zamiast jazdy samochodem czy autobusem. Jak rozpoczyna Pani dzień? Warto rozbudzić się 1/2 szklanki wody z sokiem z połowy cytryny. Zacząć używać przypraw w kuchni: kurkuma, cynamon. Ale pierwszym krokiem powinna być diagnostyka w kierunku wykluczenia niedoborów witamin. pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, celem dotarcia do przyczyny niepokojących Panią objawów.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam serdecznie Zachęcałabym do kontaktu z psychoterapeutą,ponieważ mogą to być objawy depresji,które na szczęście nie dają jeszcze zmian organicznych,a więc być może wystarczy przyjrzeć się trybowi życia w kontekście potrzeb. W stosunku do Pani wieku /wg.Pani opisu/ jest on zbyt monotony i samotniczy.Warto więc temat poruszyć i przyjrzeć się tym czynnikom,jat również możliwościom zmiany. Jeżeli bywa Pani w Warszawie-zapraszam do kontaktu. Serdecznie pozdrawiam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam,

Postawienie diagnozy jest możliwe tylko w bezpośrednim kontakcie. Nadmierna senność może być objawem np. depresji. Proszę udać się do psycholog/psychoterapeuty/psychiatry celem zbadania Pani stanu psychicznego. W każdej Poradni zdrowia Psychicznego są zatrudnieni ww. specjaliści.

Pozdrawiam Agnieszka Jabłonowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy