Dlaczego nie mam miesiączki w przerwach pomiędzy tabletkami?

Witam, biorę tabletki i po raz drugi wystąpił u mnie skąpy okres, wręcz plamienie. Przeczytałam ulotkę i wiem, co to znaczy. Jednak chciałam spytać czy to możliwe, gdyż podczas stosunku zawsze używaliśmy prezerwatywy, dodatkowo mój chłopak nigdy we mnie nie dochodził. Dwa razy zdarzyło się bez, ale wtedy również we mnie nie doszedł. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zapomniała jakiejś tabletki lub żeby wystąpiły wymioty albo biegunka. Dodam, że w ostatnim czasie mam bardzo dużo stresów w życiu. Czy mogę być w ciąży? Czy stres ma aż taki wpływ na miesiączkę? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy długotrwałym przyjmowaniu tabletek często dochodzi do zmiany charakteru miesiączki, zwykle są mniej obfite i trwają krócej. W skrajnych przypadkach miesiączka przybiera postać plamień.
Jeżeli tabletki przyjmowane były regularnie i nie było nieprzewidywanych sytuacji osłabiających działanie tabletek to nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście dla całkowitej pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy.

W trakcie najbliższej wizyty u ginekologa proponowałabym wspomnieć o tych zmianach. Lekarz oceni czy przyczyną plamień nie jest jakieś zaburzenie.

Pozdrawiam