Dlaczego nie mogę funkcjonować bez leków uspokajających?

Witam! Od 7 lacz leczę sie na nerwicę.przyjmowałam rozne leki przez 5 lat relanim ktore chciałam odstawic i do jakiegos czasu było dobrze.Teraz trafiłam do psychiatry głownie z objawami soatycznymi dostałam seroxat20 po którym czułam sie fatalnie dostałam potem sulpiryd 2razy po 50mg no i doraznie zomiren doraznie ktory jak sprobowałam wziac to czułam sie lepiej i brałam tak przez miesiąc ale lekarz kazał odstwic i jest bardzo zle! Dlaczego nie moge funkcjonowac bez leku na uspokojenie?

Pytanie czy korzystała Pani kiedyś z psychoterapii? Jeśli nie nauczy się Pani sposobów radzenia sobie z objawami,a potem trudnościami życiowymi, objawy somatyczne będą wracać. Leki uspokajające nie likwidują przyczyn pojawienia się lęku, a jedynie jego objawy, manifestacje. W przypadku nerwicy podstawowa metoda leczenia jest psychoterapia. Leki są wspierające (czasem konieczne) w procesie zdrowienia, ale nie mogą być jedyna metodą leczenia. Zachęcam do pracy nad sobą.