Dlaczego odczuwam te uciski w głowie?

Witam serdecznie mam taki problem że od dłuższego czasu mam bardzo silne ściski z różnych stron głowy są to ściski chwilowe napadowe ale bardzo silne i towarzyszą mi praktycznie codziennie do tego są dni gdzie pulsuje/tętni mi w prawym uchu przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu bo potrafi pulsować mi dzień i noc do tego od dwóch dni pojawił się nowy objaw czyli ból lewego oka wczoraj był dość silny połączony ze ściskiem prawej strony głowy....gdzie szukać pomocy? Rezonans magnetyczny wyszedł w porządku

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że odczuwa Pani tak nieprzyjemne dolegliwości neurologiczne. Prawidłowo również, że wykonano u Pani rezonans magnetyczny, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Nie napisała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, a także, czy przy nasilonych bólach głowy pojawiają się dodatkowe objawy, jak: wymioty, nudności, czy nadwrażliwość na dźwięki i światło.

Z opisanych przez Panią dolegliwościach, można by wywnioskować, że występują u Pani napięciowe bóle głowy. Mogą się one pojawiać nagle i trwać od kilku godzin, aż do kilku dni bez przerwy. Taki rodzaj bólu ma charakter uciskowy i tępy. Czasami mogą pojawiać się pulsowania. Natężenie takich objawów jest zazwyczaj umiarkowane, ale często utrudniające codzienne funkcjonowanie.

Aby złagodzić napięciowe bóle głowy, należałoby przede wszystkim skonsultować się z lekarzem neurologiem. Specjalista pomoże dobrać odpowiednie leczenie, aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości i poprawić komfort życia.

Bardzo często stosuje się techniki relaksacyjne, leki przeciwbólowe, a także masaże i ciepłe kompresy. Dość istotne jest ograniczenie stresu oraz zadbanie o zdrowy sen.

Ze względu na odległość, trudno jest ocenić dokładnie Pani stan zdrowia, dlatego proponujemy wizytę u neurologa.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://zdrowie.parenting.pl/napieciowy-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.