Dlaczego pojawiły się nagle takie dolegliwości?

Wieczorem ok godz 19 zaczely trząść mi sie ręce. Myślałam ze z głodu (choć mój żołądek tego głodu specjalnie nie odczuwał) więc zjadłam kolację. Po kolacji objaw trochę ustąpił, ale zostalo ogolne roztrzesienie organizmu. Wtedy poczulam dretwiejaca końcówkę języka i tak jakby zaciskanie sie gardla. po sprawdzeniu w lustrze wszystko wygladalo ok, gardlo nie wygladalo na zaciśnięte. Przez reszte wieczory zostalo mi takie roztrzesienie ogolne ogolne organizmu i rozkojarzenie. Pojawiła się silna potrzeba odpoczynku i wyciszenia. Z czym mogą być zwiazane te objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o zaburzeniu, jakim jest nerwica.

Nerwica jest zaburzeniem o podłożu psychicznym, na którą cierpi naprawdę wiele osób. Do głównych objawów tej dolegliwości zaliczamy uczucie lęku i niepokoju, które pojawiając się, uwalniają pewne symptomy somatyczne. Te symptomy to najczęściej: drżenie całego ciała, uczucie ścisku w gardle (tzw. gula w gardle “globus histericus”), nadpobudliwość, bóle głowy, tiki nerwowe, problemy ze snem i wiele więcej.

Nerwicę możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od wywoływanych objawów. Dzielimy je na: nerwicę lękową, nerwicę natręctw, nerwicę neurasteniczną oraz fobie.

Dla większej pewności zalecamy kontakt z lekarzem internistą, który będzie w stanie zlecić odpowiednie badania celem wykluczenia chorób somatycznych. Jeżeli nie zostanie znaleziona przyczyna takich stanów, powinna się Pani zgłosić do odpowiedniego psychologa celem odbycia terapii.

W wolnej chwili zachęcamy Panią do zapoznania się z naszym artykułem, z którego można się dowiedzieć przydatnych informacji na temat zaburzenia nerwicy:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.