Dlaczego poziom serotoniny jest przekroczony?

W dniu dzisiejszym odebrałam wynik badania krwi z ktrego wynika, że poziom serotoniny mam przekroczony, tzn wynosi 314, gdy nie biorę żadnych leków. Jedynie Loriste 50mg na nadciśnienie od 5 lat. Martwi mnie to tym bardziej, ze nigdzie nie ma żadnych informacji co zrobić w przypadku nadmiaru. Faktycznie od wielu lat cierpię na nerwicę lękową i zastanawiam się, że nie jest ona wynikiem tej nadwyżki serotoniny. podkreślam raz jeszcze, że nie brałam żadnych antydepresantów itp. pozdrawiam.

Dzień dobry. Pisze Pani o nerwicy lękowej, ale nie wspomina o podjęciu leczenia w tym kierunku. Leczeniem właściwym jest psychoterapia. Jeżeli chodzi o serotoninę, jest to neuroprzekaźnik spełniający kilka funkcji w organizmie, między innymi odpowiada za regulację nastroju. Jej poziom zależny jest także od wielu czynników, stylu życia, składników diety itd. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem, ale zachęcam Panią również do konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam serdecznie, jeżeli Pani przeczyta poniższe to
zrozumie Pani na czym polega nerwica. Dlatego powinna Pani
skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który w pierwszym rzędzie powinien zająć się nauczeniam Pani specjalnych technik odprężających redukujących stres a później ewentualnie wyleczeniem nerwicy np. merapią kognitywno - behavioralną. Pozdrawiam