Długi okres stosowania antykoncepcji hormonalnej a ryzyko zajścia w ciażę

Witam. W czwartek o 20 powinnam wziąć 1tabletkę z nowego opakowania. Wzięłam ją dopiero 17h (czyli w piątek wieczorem) i w piątek już o normalnej porze. W sobotę uprawiałam sex bez dodatkowego zabezpieczenia. Tabletki biorę regularnie od ponad 2 lat. Przed sobotnim stosunkiem miałam przerwę tydzień. Czy przy tak regularnym trybie i długim okresie zażywania mogę zajść w ciążę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie, jednak musi Pani pamiętać o dostosowaniu się do zaleceń producenta konkretnego leku zawartych w ulotce, jeżeli zależy Pani na pewnej ochronie antykoncepcyjnej. W przypadku jednorazowego opóźnienia przyjęcia tabletki najczęściej zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez 7 dni, jednak zależy to przede wszystkim od momentu cyklu i rodzaju preparatu.