Do jakiego lekarza się zgłosić w przypadku uczucia przelewania w brzuchu?

Witam od paru miesięcy mam problem z gromadzeniem sie wody. Czuję to głównie w brzuchu jest to przelewanie i takie bulgotanie brzuch jest przez to nabrzmiały. Badania moczu nic nie wskazałyy a tabletki moczopędne nic nie pomagają. Prosze o pomoc do jakiego lekarza powinnam sie zgłosić do nefrologa czy może do hepatologa?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może w pierwszej kolejności powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani pokieruje dalej do odpowiedniego specjalisty. Jeśli była już Pani u lekarza rodzinnego i on nie pomógł Pani, to może być wskazana wizyta u gastroenterologa.