Doustna antykoncepcja przy nadczynności tarczycy

Mam pewien dylemat chodzi o tabletki antykoncepcyjne. Niedawno zaczęłam współżyć i zamierzam się wybrać do mojej Pani ginekolog sprawdzić, czy wszystko ok. Zabezpieczam się z chłopakiem prezerwatywą i chodzi o to, że cierpię na nadczynność tarczycy i do tego mam przeciwciała. Przyjmuję thyrosan, czytałam gdzieś, że tabletki antykoncepcyjne są mniej skuteczne przy chorobie tarczycy, jeszcze kiedy nie współżyłam i spytałam się o tabletki gin poleciła mi naraya, oczywiście mam skonsultować się z endokrynologiem. Moje pytanie zasadnicze: czy stosowanie antykoncepcji doustnej przy nadczynność tarczycy jest bezpieczne? Czy ta choroba zmniejsza jej skuteczność? Mam dość silną nadczynność, jeśli można tak powiedzieć. Leczę się już 1,5 roku i dodam, że mam 21 lat i się nad tym poważnie zastanawiam, bo nie chcę niszczyć sobie zdrowia, a mamą być jeszcze też nie chcę, a wiem, że prezerwatywa to kiepskie zabezpieczenie. Proszę o pomoc, może jakie warto wykonać badania przed braniem tabletek antykoncepcyjnych? Zbadać inne hormony itd.

Witam serdecznie!
Zaburzenia tarczycy nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Konieczna jest jednak dokładna analiza dotychczasowych wyników badań. Decyzję o możliwości stosowania tej formy zabezpieczenia powinien podjąć endokrynolog. On ten napisze swoje spostrzeżenia i zalecenia ginekologowi, który dobierze odpowiedni preparat. Nie podaje Pani wyników ani nawet nazw badań dotychczas wykonanych a zatem niemożliwe jest zaplanowanie dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam