Drętwienie rąk w nocy

witam od paru tygodni bardzo drętwieja mi ręce a szczególnie jedna prawa co moze byc przyczyna tego stanu drętwienie pojawia sie w nocy czasem budzi a czasem w trakcie dnia od rana po przebudzeniu do poludnia
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Drętwienie kończyn to objaw, który u wielu z nas budzi szczególnie silny niepokój. Jest jednym z częściej wyszukiwanych haseł w naszym serwisie. Nic dziwnego: zdarza się często, a może sygnalizować poważne problemy ze zdrowiem, w tym zawał, udar, guzy mózgu. Rzecz jednak w tym, że nie musi. Często przyczyna jest banalna i łatwa do usunięcia. Samo drętwienie może być spowodowane przez bardzo wiele czynników: od banalnych do poważnych. W przypadku tych naprawdę groźnych niemal nigdy nie występuje samoistnie, a nawet jeśli tak się dzieje na początku, szybko dołączają się inne objawy.Większość z nich nie pozostawia nam już wątpliwości, że należy błyskawicznie szukać pomocy lekarza. Kiedy bowiem tracimy kontrolę nad zwieraczami, mamy problemy z poruszaniem czy wyraźny niedowład części ciała, uczucie dezorientacji, pojawiają się trudności z mową (np. staje się bełkotliwa), pojawia się nieporównywalny z wcześniejszym ból głowy , potrzebna jest szybka interwencja specjalisty lub szczegółowa diagnostyka.