Dwukrotnie powiększone endometrium

Witam , bylam ostatnio u ginekologa powiedzial mi ,ze mam endometrium dwukrotie powiekszone co to moze oznaczac ?codziennie mam bole brzucha jakies skurcze ze nie moge sie wyprostowac czasami , bol w klatce piersiowej , bole pleców , jestem zmeczona czesto co kiedys mi nie dokuczalo . Co sie ze mna dzieje, co to takiego moze byc, czy ma to cos wspolnego z tym co powiedzial mi ginekolog?z góry dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opisane przez Panią objawy nie są swoiste dla rozrostu endometrium. Mogą być skutkiem bardzo wielu jednostek chorobowych. Natomiast rozrost endometrium musi być interpretowany w odniesieniu do dnia cyklu i w razie nieprawidłowości powinien być pobrany wycinek celem weryfikacji. Pozdrawiam.