Dziesięciodniowe opóźnienie w wystąpieniu okresu i ból podbrzusza

Około 10 dni temu ( /- 1 dzień) powinno wystąpić krwawienie miesięczne. Brak okresu utrzymuje się nadal. W międzyczasie wykonane 2 testy ciążowe z wynikami negatywnymi, nie ustępuje jednak lekko odczuwalny ból podbrzusza z silnymi niekiedy ukłuciami ze wskazaniem na lewą stronę oraz ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Czy wskazywać może to jednak na ciążę? W połowie września wizyta kontrolna u lekarza ginekologa nie wykazała żadnych niepokojących zmian ani infekcji.

Aleksander Ropielewski

Testy ciążowe mogą nie wykryć wzrostu poziomu hCG przez pierwsze 7 dni. Nie są to objawy typowe dla ciąży i w tej sytuacji sugerowałbym wykonanie badanie poziomu hCG w surowicy krwi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski