Efektywne odchudzanie u 23-letniej osoby

Witam, mam 23 lata, 172cm wzrostu i ważę jakieś 85kg. Nie mogę już na siebie patrzeć i widzę że chłopak już nie reaguje na mnie jak kiedyś.. Największym moim problemem jest brzuch. Chciałabym jak najszybciej i efektywnie schudnąć. Dodam że przez pracę mam mało czasu albo sił na ćwiczenia a fundusze nie pozwalają na wymyślne diety... Chodziłam na siłownię ale nie widziałam efektów, brałam jakieś tabletki na odchudzanie i też bez zmian...

Na efekty diety trzeba poczekać i stosować ją konsekwentnie w połączeniu z ćwiczeniami. Tkanka tłuszczowa, która kumuluje się w okolicy brzucha wskazuje na problemy z insuliną, jej gospodarką. Jak się pozbyć problemu: przede wszystkim ograniczyć słodycze, które napędzają błędne koło, czyli sięga się po więcej i więcej, odpowiednio nawodnić i przefiltrować organizm (ok. 2 litry wody niegazowanej), i można by wypisywać różne ogólnodostępne zalecenia...Można być taka sytuacja, ze organizm jest rozregulowany poprzez diety i suplementy diety, dlatego jak nie chce Pani dalej tracić cennego czasu to warto oddać się pod opiekę dobrego dietetyka. Lepiej teraz niż jak masa ciała będzie jeszcze większa.

Witam. Aby schudnąć bez efektu jojo, odchudzanie powinno się odbywać w niezbyt szybkim tempie. Nie przybieramy na wadze w kilka dni, więc chudnięcie też musi trochę potrwać. Zdrowe odżywianie często kojarzy się z jakimiś wymyślnymi lub restrykcyjnymi dietami. A wcale tak nie musi być! Czasem wystarczy wprowadzić tylko kilka zasad, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i okazuje się, że to wcale nie było takie straszne ani drogie  Jedyne na co szkoda pieniędzy to „jakieś tabletki na odchudzanie”. Te akurat odchudzają, ale tylko portfel. Proszę nie rezygnować z aktywności fizycznej. Najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość, a efekty na pewno się pojawią. Gdyby zdecydowała się Pani na pomoc dietetyka, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl . Zapraszam także na bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com.
A oto kilka wskazówek:
- Dzień najlepiej rozpocząć od wypicia 1-2 szklanek wody z sokiem z cytryny. Dziennie należy wypijać ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej. Można też pić soki warzywne, herbatki ziołowe i owocowe. Należy unikać słodkich napojów. Soki owocowe raz na jakiś czas, najlepiej świeżo wyciskane.
- Dieta powinna być bogata w błonnik, który zapewnia uczucie sytości na długo. W tym celu codziennie należy spożywać minimum 5 porcji warzyw najlepiej na surowo (porcja to ok. 100 g) i kilka porcji świeżych owoców. Oprócz tego codziennie należy spożywać kilka porcji węglowodanów złożonych m.in. kasze, płatki owsiane, gryczane, ryż pełnoziarnisty, otręby, pieczywo pełnoziarniste, razowe lub Graham, makaron pełnoziarnisty itp.
- Kilka razy w tygodniu wskazane są rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób, soczewica, ciecierzyca).
- Codziennie zaleca się 2-3 porcje chudego nabiału: chudy twaróg, jogurt, kefir, maślanka.
- Codziennie należy spożywać oleje roślinne na zimno (jako dodatek np. do surówek i sałatek): oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej kokosowy oraz awokado. Wskazane są również niewielkie ilości orzechów i pestek oraz niewielka ilość masła. Nie należy używać margaryn.
- Kilka razy w tygodniu można spożywać chude mięso i jaja oraz 2-3 razy w tygodniu tłuste ryby morskie. Należy ograniczyć tłuste mięso czerwone.
- Należy ograniczyć spożycie pieczywa i makaronów z białej mąki oraz wyeliminować dania typu fast-food, wyroby cukiernicze, słone przekąski, tłuste sosy, produkty wysokoprzetworzone (np. zupki instant w proszku, słodycze) oraz alkohol.
- Najlepszą techniką obróbki cieplnej jest gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez tłuszczu (lub ewentualnie z niewielkim dodatkiem tłuszczu) i pieczenie w folii. Nie należy smażyć.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Witam Panią,

Widzę że jest Pani z Warszawy więc mogłabym zaprosic Panią na konsultację dietetyczną, ponieważ tu przyjmuje pacjentów. Dieta wcale nie musi być wymyślna i droga. Wystarczy wiedzieć jakie produkty wybierać i jak komponować posiłki. Dieta musi być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani zapotrzebowanie energetyczne.
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety, ciekawe przepisy, moje artykuły i inne cenne wskazówki.

Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.

Serdecznie zapraszam! Naprawdę warto zająć się sprawą kompleksowo i profesjonalnie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę o odpowiedź zwrotną w celu ustalenia szczegółów.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk