Fragmenty endometrium ze spokojnie zachowującym się nabłonkiem cewek gruczołowych

Co oznacza: Fragmenty endometrium ze spokojnie zachowującym się nabłonkiem cewek gruczołowych, miejscami z obecnością nacieków zapalnych z neutrofilów oraz fragmenty martwiczo-zapalnie zmienionej doczesnej. Dodam że zdarzenie miało miejsce dwa miesiące po CC, lek. miesiąc po porodzie skierował mnie do szpitala celem oczyszczenia macicy bo na USG widział resztki łożyska, w szpitalu zlecono ergotamine. Miesiąc po tym trafiłam na stół operacyjny z zapaleniem otrzewnej i byłam czyszczona, wynik jw.

Witam serdecznie. Lek jaki Pani zaordynowano powoduje skurcz mięśni gładkich macicy i naczyń krwionośnych co sprzyja samooczyszczaniu się narządu. Nie jest tak jednak zawsze. W opisie badania nie widać niepokojących spraw. Naciek zapalny oraz fragmenty martwiczo-zapalne to normalna konsekwencja zalegania pozostałości po porodzie, które nie zostały wydalone samoistnie.