Gastroskopia u 26-latki

Gastroskopia: nadwpustowa czesc przełyku zmieniona zapalnie (przekrwienie). Wpust ogladany na wprost prawidłowy. Linia Z polozona na górnym brzegu fałdów żołądkowych, nieregularna. Wpust w inwersji nieszczenie obejmuje aparat. Ściany żołądka podatne na insuflacje powietrza. Perystaltyka prawidłowa. Jeziorko żoładkowe bz. Śluzówka trzonu, sklepienia i czesci przeodźwiernikowej prawidłowa, fałdy żoładkowe prawidłowe. Odzwiernik kształny, drożny. Opuszka dwunastn. bez zmian. Prosze o interpretacje

Mikołaj Cyganok

Wynik gastroskopii powinien być przede wszystkim skonfrontowany z objawami klinicznymi przez lekarza zlecającego wykonanie gastroskopii. Po samym opisie można tylko się domyślać, że może mieć pani refluks żołądkowo-przełykowy z powodu zmniejszonego napięcia dolnego zwieracza przełyku.