Ile może utrzymywać się podrażnienie żołądka?

Proszę o informację ile może utrzymywać się podrażnienie żołądka, w środę zgłosiłam się do lekarza z nudnościami i zimnymi potami, dodam że wcześniej zażywałam sporo ibupromu bo bolała mnie głowa od kręgosłupa.Lekarz przepisał mi DEBRTIN IEMANERA nudności minęły ale żołądek jeszcze mnie boli nie bardzo ale czuję go i mam strasznie wzdęty brzuch.Choruję na ZJD może sama się jeszcze nakręcam

Lek. Krzysztof Szmyt

Utrzymywanie się dolegliwości żołądkowych spowodowanych przyjmowaniem niesterydowych leków przeciwzapalnych jest kwestią bardzo indywidualną, zazwyczaj trwa to kilka tygodni. Nadużywanie leków przeciwzapalnych uszkadza błonę śluzową przewodu pokarmowego, która musi się zregenerować. Jeśli Pani musi przyjmować leki przeciwzapalne, zalecam równoczesne przyjmowanie leków gastroprotekcyjnych.